امروز چهارشنبه ۵ تیر ۱۳۹۸ شما در هستید.
به سایت خوش آمدید.
  • آخرين آهنگ ها
  • آخرين آلبوم ها
  • آخرين سريال ها
  • آخرین فیلم ها
  • آخرین موزیک ویدیو ها

فرشاد کاس نژاد
منصوریان خودش را نجات داد، نجات از اخراجی که اگر انجام می شد خدشه ای در کارنامه باشگاه استقلال هم بود. روند و شکل بازی استقلال حتی در نیمه اول، تصور اخراج منصوریان را سخت کرد. استقلال شاهکاری را رقم نزد و فوق العاده هم بازی نمی کرد اما کیفیت امیدوارکننده ای را ارائه کرد و با این بازی اخراج مربی منطقی به نظر نمی رسید.
دست کم از دو هفته پیش سرنوشت منصوریان به شهرآورد گره خورده بود. بحران فنی در استقلال آنچنان شدت گرفته بود که حتی دوستداران منصوریان هم شهرآورد را آخرین فرصت برای او تلقی می کردند. این فشار و بحران، کار را برای منصوریان بسیار دشوار کرده بود اما منصوریان شهرآورد را با خنده و پرانرژی شروع کرد و کوشش می کرد فشار وحشتناک هفته های اخیر را از روی دوش خود و بازیکنانش بردارد. بعد از بازی، منصوریان جملاتی را به زبان آورد که نشان می داد می خواهد فارغ از آن بحث ها درباره احتمال اخراجش از استقلال خود را مسلط بر کار و بارش جلوه دهد: «من برای پیروزی در شهرآورد به استقلال آمده بودم و از نتیجه راضی نیستم.»

بقیه در ادامه مطلب

منصوریان اگر دیروز می باخت و برکنار می شد، اتفاق ناگواری برای استقلال رخ می داد، آنچنان ناگوار که همیشه در ذهن به عنوان یک یادگاری زشت باقی می ماند و یکی از شاخص ترین مربیان از نسل تازه در باشگاه استقلال روزگار تلخی را در مربیگری تجربه می کرد. چه خوب که استقلال از این تجربه تلخ نجات پیدا کرد.
کار منصوریان اما انگار تازه در استقلال شروع شده است. او یک بار تا مرز اخراج پیش رفته و دوباره به تیمش برگشته. منصوریان از این پس می داند که مربیگری چه حرفه بی رحمانه ای است و می داند از روزهای خوب حضورش در استقلال تا این چند هفته سیاه چه فاصله کوتاهی را سپری کرده. این البته نباید از شجاعت منصوریان بکاهد و او را به یک مربی محتاط تبدیل کند، اما فراموش نکنیم که مربیان در همین بحران ها و عملیات نجات و فرار و گریز از بحران «مربی» می شوند و شخصیت و نگاه شان در مربیگری شکل می گیرد. منصوریان البته در شهرآورد و در بدترین روزهای عمر کوتاه مربیگری اش وحشت زده نبود و برای پیروزی بارها یورش برد.
برسیم به باشگاه استقلال. مدیریت این باشگاه که به بقای منصوریان رای داده، آیا خیال می کند که تمام وظیفه و محبت اش را در قبال منصوریان جلوه داده؟ خیر، از این خبرها نیست. آنها که می خواهند بعد از تساوی در شهرآورد با منصوریان ادامه دهند و تصمیم منطقی هم گرفته اند، نباید از یاد ببرند که تازه مسوولیت شان در قبال منصوریان شروع شده است. باشگاه استقلال برای مربی اش که از دل یک بحران بیرون آمده و طعم اخراج را مزه-مزه کرده، از امروز چه خواهد کرد و چگونه همراه او خواهد بود؟ همراهی با منصوریان فقط ابقای او نیست، بلکه پیش رفتن گام به گام با اوست، تا روزهای خوش که شاید برای آبی ها از راه برسد.
استقلال تازه دارد برای اشتباهات اساسی خود در دفاع راه حل پیدا می کند، استقلال به این تصمیم رسیده که برای نجات دفاعش باید به چهره های تازه رو بیاورد و خطر کند یا تازه به اینجا رسیده که برای فوتبال بهتر از هافبکی در قواره بختیار رحمانی در مهم ترین بازی سال بگذرد. اینها نشانه های خوبی است و اینها معنای روشنی هم دارد: منصوریان آرام آرام باید کت مربیگری اش را بپوشد.
برای منصوریان باید خوشحال بود که در اوج بحران فنی، گلیم تیمش را در شهرآورد بیرون کشید. برای او اما بازی تازه شروع شده. او برخلاف آنچه بارها گفته، برای پیروزی مقابل پرسپولیس به استقلال نیامده. منصوریان کاش از روز اول می دانست که برای کار مهم تری سرمربی استقلال شده. آن کار مهم تر، از امروز چالش اصلی منصوریان است.

 

بیوگرافی نویسنده

مشاهده تمامی 146 پست

مطالب مشابه

برچسب ها

ارسال دیدگاه

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.

برچسب ها

فروش بک لینک